Organizujete sportovní akci? Překvapte nápaditými oceněními

Ať už pořádáte profesionální, poloprofesionální, nebo „pouze“ amatérské závody pro dospělé, případně třeba sportovní turnaj pro děti, k vašemu úkolu organizátora neodmyslitelně patří zajištění cen pro nejlepší a často také upomínkového symbolu na závod pro všechny jeho účastníky. Typicky se jedná o medaile a poháry. Medaile mohou být určeny buď pouze pro nejlepší trojici v každé kategorii, nebo pro všechny účastníky. V každém případě se při jejich návrhu nemusíte omezovat pouze na kulatou medaili a pohár klasického tvaru – můžete se odlišit jejich neobvyklým provedením.

Díky zvláštní formě ocenění si vybudujete svou vlastní, jedinečnou image a dodáte značce svého závodu či turnaje punc exkluzivity. Sportovci dokážou změnu jistě náležitě ocenit a případný další ročník si pak rozhodně nenechají ujít. A právě na to, jaké máte možnosti při výběru a návrhu ocenění pro sportovce, se zaměříme v tomto článku.

Organizujete sportovní akci - Překvapte nápaditými oceněními

Pokud máte zájem o vlastní medaili, vyplňte nabídkový formulář – ozveme se vám do jednoho pracovního dne.

Medaile pro nejlepší, nebo pro každého

Medaile samozřejmě patří mezi tradiční druh ocenění pro sportovce a jejich slavnostní předávání nejlepším účastníkům je nejen nezbytnou součástí každé dobře organizované sportovní akce, ale pro vyznamenané účastníky je to hlavně zvláštní pocta za předvedený výkon.

Jak už bylo zmíněno v úvodu, ani tradiční ocenění, jako je medaile, nemusí mít pouze tvar kulatého disku, ale může být vyrobena v zajímavějším tvarovém a grafickém provedení, čímž se pro sportovce stane ještě cennější. Zvláštní tvar mohou mít jak dřevěné, tak i hodnotnější kovové sportovní medaile. Tvar lze přizpůsobit přímo na míru dané akci, takže třeba pro běžecký závod můžete nechat vyrobit medaili ve tvaru běžecké boty nebo běžeckého dresu a reliéf medaile může znázorňovat postavu běžce. Reliéf pochopitelně může vyobrazovat i logo sponzora nebo název a ročník závodu. Zjednodušeně tak lze říct, že podoba medailí je omezena téměř pouze fantazií jejich tvůrců.

Složení čtyř sportovních medailí odlévaných v slévárně MCC Metal Casts

Pouzdro na medaili přidá nádech luxusu

Pokud pořádáte nějakou významnější sportovní akci, kde jsou oceňováni pouze nejlepší sportovci, není od věci se zamyslet nad tím, zda by jim nebylo vhodné medaili předat ještě spolu s originálním pouzdrem. Pouzdro na medaili jim usnadní její bezpečné uchování, ale zároveň si v něm mohou medaili doma snadno vystavit.

Stuhy s názvem závodu

Důležitou součástí medaile je stuha, díky které ji můžete závodníkům pověsit na krk, aby si mohli naplno užít vítězný pocit. Platí to i v případě, že se jedná o účastnickou medaili pro všechny. Také stuha může být graficky zajímavá a stejně tak jako samotná medaile nabízí prostor pro vyobrazení informací o závodu, jako je jeho název, ročník a datum konání, nebo pro loga sponzorů. Vybrat pochopitelně lze i barvu stuhy – při výběru barvy stuhy pak myslete na to, aby na stuze nezanikla právě různá loga, ať už půjde o logo sponzora, nebo vašeho sportovního spolku.

Zkontrolujte také:  Jak zorganizovat běžecký závod

Medaile pro děti

Samostatnou kapitolou jsou medaile určené dětem. Sice pro ně platí vše, co je zmíněno výše, ale zvlášť důležité je zde ono nápadité a poutavé provedení. Pro dětské medaile je třeba zvolit zejména vhodný motiv. Motiv by měl působit hravě a třeba i trochu humorně. Je jedno, zda se rozhodnete pro 2D medaile, nebo pro medaile s reliéfem, obě verze nabízí spoustu prostoru pro realizaci vašich nápadů. Nemusíte se bát ani toho nechat vyrobit více verzí medailí s různými motivy znázorňujícími disciplínu, za kterou malí závodníci medaili obdrželi. Rozhodně pak není od věci využít možnost některé prvky, například text nebo obrázek, nechat vyrobit v barevném provedení.

Zkontrolujte také:  Pořádání sportovních akcí pro děti: Na co si dát pozor a jak mají vypadat medaile?

Elegantní sošky místo tradičního poháru

Mimo medailí jsou tradičním oceněním pro nejlepší trojici poháry. Nejčastěji mají všem velmi dobře známý, prakticky unifikovaný tvar. Samozřejmě na tom v zásadě není nic špatného – výherci z něj jistě budou mít radost. Ale opět zde vyvstává otázka: Proč se neodlišit?

Zajímavou alternativu k poháru představují elegantní sošky, které nabízí větší možnost individualizace. Možnosti jsou zde podobné jako u medailí, ovšem s tím rozdílem, že sošky obvykle bývají o něco větší a stuhu u nich nahrazuje základna (podstavec). Základna je pochopitelně dostupná v řadě unikátních provedení. Příkladem zajímavých sošek mohou být například závody mistrovství světa silničních motocyklů (MotoGP), kde tři nejlepší jezdci často dostávají působivou sošku znázorňující závodní trať, na které před pár okamžiky dosáhli na pódiová umístění.

Elegantní sošky místo tradičního poháru
Více z blogu
Medaile na zákazku pro soutež Jizerská liga
Medaile na zákazku pro akce Bitva Libušín
Výroba medailí na míru pro akce GB Brno
Naše produkce
Složení tří sportovních medailí, vyrobených na míru společností MCC Medals

Športové medaile

Složení tří příležitostných medailí

Pamětní medaile

Složení tří sportovních medailí, vyrobených na míru společností MCC Medals

Výroba medailí na míru