Bitva Libušín – medaile pro rytířské soutěže

Medaile pro závodníky jsou univerzálním oceněním využitelným v různých situacích. Nemusí se vždy jednat o sportovní soutěž. Události, kde účastníci soutěží, jsou také příležitostmi, kde jsou sportovní medaile dobrým nápadem. Bitva Libušín dokazuje, že historie může být i polem soutěže – v doslovném slova smyslu. Naše slévárna měla možnost připravit medaile pro účastníky této akce.

Bitva Libušín - Medaile na míru

Pokud máte zájem o vlastní medaili, vyplňte nabídkový formulář – ozveme se vám do jednoho pracovního dne.

Bitva Libušín je neobvyklá událost, která se na konci dubna odehrála v České republice, v oblasti Tvrze Libušín. Byl to mezinárodní turnaj HMB (Historical Medieval battle – historické středověké bitvy) typu full-contact. Jde o docela mladý „sport“, jehož původ je třeba hledat mezi rekonstrukčními skupinami zaměřujícími se na středověk. Plnokontaktní boje jsou velkolepou a brutální podívanou, ve které proti sobě stojí skupiny hráčů oděných ve středověkých brněních se zbraněmi po boku, charakteristické pro toto období. Týmy o 5, 10, 16 nebo 21 hráčích bojují ve speciálním ringu a jejich cíl je jediný – porazit své protivníky položením všech na zem. Povolený rozsah úderů zahrnuje mj. údery hlavou meče, sekerou nebo štítem. Hráči do sebe navíc mohouvbíhat, kopat a házet sebou jako zkušení zápasníci. V boji se nepoužívají pouze meče a sekery. Na plnokontaktní soutěži HMB si můžete prohlédnout celou řadu středověkých zbraní – sekáčky, halapartny, palcáty atd.

Jednou z akcí přitahujících přední bojové kluby HMB z našeho regionu je „Bitva Libušín“ pořádaná v české oblasti Tvrzi Libušín. Tato akce je jednou z nejstarších a největších svého druhu v Evropě. Byla zahájena již v roce 1991 a během let se rozrostla do obrovského rozsahu. Na rekonstrukci středověkých bitev se podílí až 2500 účastníků. Historickou rekonstrukci navíc navštěvují četní pozorovatelé. V rámci „Bitvy Libušín“ je pořádán i plnokontaktní turnaj HMB. Organizátoři pověřili slévárně MCC Metal Casts vytvoření medailí pro nejlepší účastníky středověkých bojů.

Zkontrolujte také:  Hokejové medaile pro klub Piráti Chomutov

Projekt medailí pro plnokontaktní turnaj HMB

Medaile pro účastníky plnokontaktního turnaje HMB, který se konal v rámci letošní „Bitvy Libušín“, jsou klasické disky, jejichž design byl vytvořen technikou 2D designu. Oboustranný vzor obsahuje prvky charakteristické pro událost, jako je název a datum jejího vytvoření (umístěné na zadní straně). Avers projektu byl věnován bojovému turnaji – uvedeno tady nápisy a vyobrazení dvou rytířů stojících proti sobě (pouze helmy).

Medaile byly vyrobeny 2D technikou, která je ideální pro jednoduché projekty. Umožňuje ona vytvářet jasné a elegantní vzory vhodné pro mnoho příležitostí. Hotovým medailím jsme dali tři barvy odpovídající umístěním na stupních vítězů – zlatou, stříbrnou a bronzovou. Použili jsme barvy v antických odstínech, které nejen stárnou vzhled odlitků, ale také zvyšují čitelnost vzoru. Po vyleštění se konvexní plochy medailí jemně lesknou, přičemž v prohlubních zůstává tmavší, kontrastní vrstva.

Medaile pro účastníky plnokontaktního turnaje HMB v rámci Bitvy Libušín byly zavěšeny na stuhy, díky kterým se daly bez problémů zavěsit na krk dekorovaným hráčům. Stuhy byly k odlitkům přišity ručně, aby byla zajištěna nejvyšší kvalita švu a aby se kotouče neposunuly po stuze.

Medaile na zákazku pro akce Bitva Libušín

Medaile na soutěže a jiné sportovní trofeje na zakázku

Slévárna MCC Metal Casts se specializuje na zakázkovou výrobu sportovních trofejí. Nabízíme sportovní medaile – klasické 2D, 3D, dvoudílné, barevné a kovové sportovní sošky, pamětní medaile, odznaky, vojenské známky, klíčenky, pamětní mince, řády a vyznamenání.

Všechny odlitky jsou vyráběny na zakázku a od nuly v naší továrně v centrální části Polska – Lodži. Díky tomu mají zákazníci slévárny MCC Metal Casts přístup k široké škále možností personalizace objednáváných produktů, mezi které patří:

  • tvar a velikost odlitků,
  • základní barva a doplňkové barvy,
  • technika přípravy vzoru – 2D nebo 3D,
  • prvky, které budou zahrnuty do vzoru,
  • doplňky k odlitkům – stuhy, pouzdra atd.,
  • gravírování.
Zkontrolujte také:  Překážkový závod pro děti - sportovní medaile

Zákazníci MCC Metal Casts mohou také počítat s plnou podporou a odhodláním našich zaměstnanců v každé fázi objednávky. Na základě zaslané poptávky Vám pomůžeme vybrat nejvhodnější řešení a navrhneme výhodnou nabídku pro realizaci. Nedostatek vlastního projektu také není problém. Stačí nápad a základní prvky jako texty, čísla a grafika a o zbytek se postarají naši zaměstnanci. Na základě zaslaných podkladů Vám vytvoříme projekt s jeho vizualizací, která Vám umožní vidět hotový odlitek před zahájením vlastní výroby – zcela zdarma!

Vlastní vyspělá výrobní linka, sehraný tým a zkušenosti získané při realizaci tisíců zakázek nám umožňují poskytovat služby rychle při zachování nejvyšší kvality. Standardní objednávky realizujeme od 21 pracovních dnů a naše výrobní minimum je pouze 30 kusů.

Výroba medailí na míru pro akce Bitva Libušín

Slévárna MCC Metal Casts – výrobce odlitků na zakázku

Naše společnost se specializuje na zakázkovou výrobu odlitků. Ročně realizujeme tisíce zakázek pro klienty z Polska, České republiky a celého světa. Naše odlitky míří k organizátorům sportovních akcí, zástupcům úřadů, uniformovaných služeb, hudebním kapelám, sportovním klubům, nevládním organizacím, skautům, myslivcům, církevním organizacím, individuálním klientům i firmám.

Přidejte se ke skupině spokojených zákazníků MCC Metal Casts a vyberte si ověřené odlitky na zakázku. Kontaktujte nás pomocí formuláře dostupného na webu a zašlete nám svůj nápad na medaile nebo jiné produkty. Naši zaměstnanci Vás budou kontaktovat a zdarma Vám zpracují cenovou nabídku.

Pokud máte zájem o vlastní medaili, vyplňte nabídkový formulář – ozveme se vám do jednoho pracovního dne.

Více z blogu
Medaile na zákazku pro soutež Jizerská liga
Medaile na zákazku pro akce Bitva Libušín
Výroba medailí na míru pro akce GB Brno
Naše produkce
Složení tří sportovních medailí, vyrobených na míru společností MCC Medals

Športové medaile

Složení tří příležitostných medailí

Pamětní medaile

Složení tří sportovních medailí, vyrobených na míru společností MCC Medals

Výroba medailí na míru