Jak vystavit medaile, aby byly stále na očích

Nezáleží na tom, zda sportujete vy sami, nebo vaše děti, každý je rád, když je za svůj výkon oceněn. Od rodiny nebo přátel lze často dostat za snahu v tréninku či závodě pochvalu, pokud se však vy, případně vaše děti rádi účastníte závodů, sportovních turnajů či jiných podobných akcí, nezřídka vám doma začnou přibývat také různá hmotná ocenění od organizátorů za předváděné sportovní výkony. A jako hrdí sportovci byste si je měli, alespoň ty nejcennější z nich, vystavit, aby byly stále na očích.

Jak vystavit medaile, aby byly stále na očích

Pokud máte zájem o vlastní medaili, vyplňte nabídkový formulář – ozveme se vám do jednoho pracovního dne.

Proč si ocenění vystavit

Samozřejmě platí, že pro každého sportovce mají ocenění ze závodů jinou hodnotu. Děti a dospělí sportovci, kteří získají medaili jen jednou za čas, případně je naopak jejich koníčkem pravidelné sbírání účastnických medailí z mnoha závodů, si jich většinou váží. Sportovcům, kteří jich mají již celou hromadu a jde jim v první řadě o špičkový výkon, co nejlepší umístění a čas strávený při jejich oblíbeném sportu, na medailích zase tolik záležet nemusí.

Neohlížejte se však na ostatní, pokud pro vás medaile význam mají, není nic špatného, když si je vystavíte. Za to, že jste pyšní na své výkony, se stydět opravdu nemusíte. Jejich vystavení má dokonce své výhody – pohled na vystavené medaile vám dodá motivaci k tréninku a dalšímu zlepšování, jsou osobitým interiérovým doplňkem a vězte, že je dokáže upřímně ocenit nejedna návštěva.

Zkontrolujte také:  Život a úspěchy Emila Zátopka

Medaile nepatří do krabice od bot

Odměnou za účast nebo pódiová umístění nejsou vždy jen medaile, i když je pravda, že jde o nejčastější druh podobného ocenění. Dalšími typickými oceněními jsou také poháry a diplomy. Vzhledem k tomu, že je škoda je schovat do šuplíku nebo krabice od bot pod postelí, vyvstává otázka, kde a jak ocenění vystavit.

Asi málokdo má prostor (a dostatek „materiálu“), aby si doma vytvořil velkou síň slávy a zabral předměty spojenými s jeho závoděním celou místnost. Naštěstí to není potřeba. Pro jejich prezentaci obvykle stačí jen kus volné zdi v místě, kde se budou nejen medaile vyjímat. Nyní si představíme, jaké existují možnosti vystavení medailí včetně jejich konkrétního provedení.

Držáky na medaile

Oblíbenou variantu pro vystavení medailí představují speciální držáky určené přímo pro tento účel. Tyto držáky jsou nejčastěji vyrobené z překližky o tloušťce několika milimetrů a mají různý počet ramen, na které lze za stuhy medaile zavěsit. Setkat se dále můžete s držáky vyrobenými z nerezové oceli. Držáky připevníte na místo, kde si budete chtít medaile vystavit, poměrně jednoduše – buď se dají na zeď zavěsit pomocí háčků, kdy do zdi stačí zatlouct dvě skoby, nebo mají díry pro přišroubování na zeď pomocí vrutů (pro dostatečnou pevnost nezapomeňte na hmoždinky).

Držáky pak často nejsou pouze holé, ale jejich součástí je například název, případně motiv sportu, kterému se věnujete. V obchodech najdete například držáky s běžeckými, cyklistickými, fotbalovými nebo hokejovými motivy. Velmi rozšířené jsou také držáky se jménem. Možná je pochopitelně i kombinace těchto prvků.

Zajímavou vychytávkou pak může být světelné podsvícení držáku, které hlavně ve večerních hodinách dodá vaší výstavce na působivosti. Nejsou sice tak běžné, ale i takové držáky se dají sehnat. Počítat však musíte se znatelně vyšší pořizovací cenou.

Zkontrolujte také:  7 tajemství, které se skrývají za olympijskými medailemi a vy o nich nevíte

Police a vitríny

Další možností jsou klasické police připevněné na zdi. Dobré při jejich využití je to, že na nich můžete vystavit téměř cokoliv, alespoň pokud se bavíme o běžně předávaných oceněních. Jsou ideálním místem pro umístění pohárů a když nejsou příliš vysoko, neztratí se na nich ani medaile a spousta jiných věcí, které budou připomínat vaše úspěchy, nebo budou sloužit jako tematická dekorace. Při jejich montáži si dávejte pozor, aby na zdi držely opravdu pevně, časem se vám mohou poháry, medaile a ostatní upomínkové předměty nastřádat a dohromady budou vážit pěkných pár kilogramů.

Police pak nemusí být pouze na zdi, ale také ve vitríně. Není nutné si pořizovat speciální vitrínu, klasická skříňka s proskleným dvířky zastane stejnou funkci. Ve vitríně nebo skříňce se na žádný z vystavených předmětů nepráší a přitom jsou skvěle vidět. Navíc pak všechna ocenění působí ještě luxusnějším dojmem. Velmi dobře tato kombinace vypadá v obývacím pokoji, ale hodí se například i do ložnice nebo jídelny.

Zkontrolujte také:  Život a úspěchy Emila Zátopka

Nástěnka

Prostým a přitom velmi praktickým řešením je obyčejná nástěnka. Poháry na ni sice nedáte, medailí se však na ni vejde dost, záleží na tom, kolik do ní zapícháte skobiček či připínáčků. Její velkou výhodou je, že na ni můžete snadno připnout rovněž diplomy nebo startovní čísla, aniž by bylo potřeba je nechat zarámovat, a budou tak moci sympaticky doplňovat všechna vaše další ocenění.

Více z blogu
Jak vystavit medaile, aby byly stále na očích
Emil Zátopek - Život a jeho úspěchy
Naše produkce
Složení tří sportovních medailí, vyrobených na míru společností MCC Medals

Športové medaile

Složení tří příležitostných medailí

Pamětní medaile

Složení tří sportovních medailí, vyrobených na míru společností MCC Medals

Výroba medailí na míru